Strefa usługowa na lotnisku Modlin

Lotniska są szczególnie uczęszczanymi miejscami zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Większość ofert z polskich, ale i zagranicznych biur podróży to wakacje za granicą z transportem powietrznym. Dojazd oczywiście we własnym zakresie. Przelot jest najszybszą opcją na transport, a przy zorganizowanym urlopie bilety w cenie wycieczki nie kosztują dużo. Modlin jest jednym z największych lotnisk w Polsce, obsługujący dużą liczbę lotów. Za jego popularnością przemawia także lokalizacja w centrum kraju oraz dobry dojazd.

Jak wygląda standardowa wizyta na lotnisku?

Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia miejsca, w którym odbywa się odprawa. Można tam nadać bagaż rejestrowany, a następnie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa wraz z bagażem podręcznym. Warto patrzeć na ekrany, ponieważ są tam wyświetlane informacje o lotach, i także o tym, który nas bezpośrednio dotyczy. Niekiedy może zdarzyć się opóźnienie lotu dlatego należy kontrolować sytuację. Po tych dwóch etapach można udać się do strefy usług, aby skrócić czas oczekiwania aż wszyscy pasażerowie przejdą przez kontrole.

Co robić do czasu startu samolotu?

Strefa usługowa na lotnisku Modlin składa się z kilku części takich jak część ogólnodostępna, część ze strefą Schengen oraz Non Schengen. Można tam kupić produkty spożywcze, jak i kosmetyczne, a także alkohole. Dla zabicia czasu przyda się również prasa, a do jedzenia przekąski, a w razie zostawienia czegoś w domu można poratować się w tej właśnie strefie. Ważną zaletą sklepów na lotnisku jest fakt, iż są one bezcłowe.